TMS320C6202BGNY250
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
TMS320C6202BGNY250
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : FC/CSP-384
Maximum Operating Temperature : + 90 C
Packaging : Tube
Data RAM Size : 128 kB
Operating Supply Voltage : 1.5 V, 3.3 V
Maximum Clock Frequency : 250 MHz